Pierwszy miesiąc solidnej pracy za nami.

09-10-2023 10:38

Pierwszy miesiąc solidnej pracy za nami.

Początki roku szkolnego zawsze bywają ciężkie. Dużo zmian i wprowadzenie w rytm szkolnego planu zajmuje każdemu troszkę czasu, tym bardziej, że szkoła się rozwija. Stale przybywa uczniów chcących kształcić się w Naszej placówce. Jako zgrany zespół bardzo dzielnie stawiamy czoła nowym wyzwaniom.

Miesiąc wrzesień rozpoczęliśmy jak co roku kiermaszem podręczników, duże zainteresowanie zakupu używanych podręczników, przełożyło się w nabycie nowych książek i rozpoczęcie pracy w klasach na pełnych obrotach. Piękna pogoda za oknem dała możliwości do zorganizowania szkolnych mistrzostw  w biegach przełajowych na 1000 m. Wspaniała organizacja  nauczycieli wychowania fizycznego i duże zainteresowanie młodzieży dała nam sygnał do konieczności wprowadzenia w kalendarz szkoły spotkań integracyjno-sportowych czy to na pobliskim stadionie, czy już w okresie zimowym na odnowionej hali przyszkolnej.

Szkolne mistrzostwa wyłoniły naszą reprezentację na powiatowe mistrzostwa w biegach, gdzie nasi uczniowie wywalczyli III miejsce !!! Zostawiając na trasie ogromne pokłady siły pokazaliśmy nasz niebywały teresiński charakter. Pozostając w temacie sportu, pod koniec września odbyły się również zawody powiatowe w piłkę nożną chłopców oraz dziewcząt. Tym razem nie zdołaliśmy wspiąć się na podium lecz bardzo odmłodzone składy, silny charakter i wola walki dają nam nadzieję na osiąganie sukcesów w przyszłości.

W trakcie codziennych spraw i obowiązków zostaliśmy nominowani przez ZSR CKU Ogrodnik  do charytatywnej akcji „Challenge dla Józia”. Akcja polegała na zorganizowaniu zbiórki pieniężnej, gdzie udało nam się zebrać 1000 zł! Wyzwanie polegało na wykonaniu dziesięciu przysiadów lub dziesięciu pompek.  Niecodzienna inicjatywa, chęć pomocy i ogromne zaangażowanie całej społeczności szkolnej w całą tą akcję zasługuje na pochwałę i gromkie brawa.

Koniec pierwszego miesiąca nauki wyłonił także nowy skład szkolnego RSU. Zorganizowaliśmy wybory, w czasie których uczniowie mieli możliwość zagłosować i wybrać swoich przedstawicieli. Samorząd uczniowski będzie reprezentować i przekazywać pomysły uczniów radzie pedagogicznej w celu optymalizowania pracy naszej placówki.

Rok dopiero się rozpoczął, a u nas już tyle się dzieje, zaczynamy realizować kolejne wyzwania mocno zmotywowani do osiągania zaplanowanych celów! Zapraszamy do śledzenia naszej strony na popularnym Facebooku, gdzie staramy się dzielić z Wami naszym życiem codziennym.

ZST