starostwo powiatowe w sochaczewie

powiat sochaczew

O SZKOLE Rekrutacja 2024/2025 DLA UCZNIÓW I RODZICÓW DOKUMENTY VULCAN E-DZIENNIK zaloguj się Egzamin maturalny 2025 EGZAMINY ZAWODOWE KONKURSY Projekt - Ponadnarodowa mobilność uczniów "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Projekty międzynarodowe „Mobilność międzynarodowa jako narzędzie rozwijania kompetencji kluczowych w kształceniu zawodowym” – II mobilność. DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI RODO Kontakt STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH ROZKŁAD GODZINY PRACY PEDAGOG SZKOLNY PEDAGOG SPECJALNY PSYCHOLOG Placówki świadczące pomoc psychologiczno - pedagogiczno - psychiatryczną ZE SKRZYNKI PEDAGOGA/PSYCHOLOGA Wersja kontrastowa

Relacja z przebiegu

A A A

Relacja z przebiegu

Projekt ‘Ponadnarodowa Mobilność Uczniów’ III Edycja to przygoda edukacyjna, która rozpoczęła się dla uczniów Zespołu Szkół w Teresinie 2 kwietnia 2022r wyjazdem do Grecji.

Nasza grupa liczyła 18 osób w tym dwóch opiekunów, pani Klaudia Bogucka i pan Marcin Odolczyk.

W niedziele 3, kwietnia w godzinach popołudniowych po 30 godzinach jazdy autokarem znaleźliśmy się na Riwierze olimpijskiej, u podnóża masywu Olimpu, w regionie Macedonia w Grecji . Hotel San Panteleimon był naszym miejscem zakwaterowania.

Góry Olimpu, z których ” Zeus obserwuje mieszkańców ‘były zachmurzone, a oznaczało to według dawnych wierzeń kłótnie Zeusa ze swoja żona Herą.

Region, w którym mieszkaliśmy jest miejscem turystycznym z przepięknymi widokami na ośnieżone szczyty i wybrzeże morza egejskiego. Na każdym kroku mijamy plantacje oliwek i drzew kiwi.

Od poniedziałku rozpoczęły się zajęcia edukacyjne , odwiedzamy szkołę Scholl Platon w Katerini. Uczymy się wspólnie z uczniami i nauczycielami szkoły. Uczestniczymy w zajęciach sportowych, kulinarnych, zajęciach matematyki, poznajemy kulturę i tradycję grecką, region, w którym się uczymy, prezentujemy nasz kraj, region, szkołę. Słuchamy wykładów w języku angielskim, staramy się mówić w języku angielskim, pomagamy sobie wzajemnie, nawiązujemy relacje z młodzieżą grecką.

Uczestniczymy w zajęciach komputerowych, pogłębiamy wiedzę w zakresie rozumienia i tworzenia informacji językowych i cyfrowych, realizujemy zadania związane z tworzeniem słownika narzędzi i urządzeń  mechanicznych. Bardzo ważnym dla nas elementem w projekcie były zajęcia terenowe, które obejmowały poznanie charakteru pracy i wyposażenia w greckim warsztacie samochodowym, greckiej fabryce urządzeń rolniczych, zapoznaliśmy się z technologią produkcji oliwy i bimbru znanego na rynku greckim.

Nie sposób było nie poznać kroków tańca greckiego, które z pomocą pani choreograf próbowaliśmy opanować.

Oprócz nauki był również czas na wycieczki i zabawę. Odwiedziliśmy przepięknie położone w górach Olimp miasteczko Litochoro, podziwialiśmy widoki na wybrzeże morza  z zamku Platamonas, pojechaliśmy do sąsiedniego regionu Grecji Tesali gdzie zobaczyliśmy  jeden z siedmiu cudów świata, masyw skalny Meteory z wybudowanymi na szczytach klasztorami mnichów.

Niezapomniana będzie dla nas wycieczka- rejs statkiem po morzu egejskim na jedną z malowniczych wysp. Zabawa na statku, przepływające delfiny, obiad na wyspie i kąpiel w morzu to kolejne atrakcje wycieczki.

Mieliśmy również okazje odwiedzić drugie co do wielkości miasto w Grecji Thessaloniki. Pomnik Aleksandra Macedońskiego na Bucefale ( koń Aleksandra), okazały, szeroki deptak nad samym morzem zostaną nam długo w pamięci.

Byliśmy uczestnikami zabawy pt. Wieczór grecki, gdzie mogliśmy pokazać  nasze umiejętności taneczne.

Zakończyliśmy przygodę z Grecją 15 kwietnia 2022r, mamy nowe doświadczenia, nawiązaliśmy liczne przyjaźnie, chcemy poznawać inne kraje i wzbogacą swoja wiedzę o ludziach i ich pracy, a umiejętności językowe , które będziemy doskonalić pomogą nam w realizacji tych planów.

 

Fotorelacja

powiat sochaczew powiat sochaczew
151811 odwiedzin