Nasi uczniowie ponownie z nagrodami. Jest moc!

11-05-2023 14:15

„Ta książka ma moc, czyli najważniejszy tytuł w moim życiu’’ – laureaci powiatowego  konkursu fotograficznego.

Drugie miejsce Dominiki, trzecie Martyny i dwa wyróżnienia dla Alicji  i Adama w powiatowym konkursie  ’’Ta książka ma moc, czyli najważniejszy tytuł w moim życiu’’.

W środę 10 maja br.  w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Sochaczewie odbyła się uroczystość          z okazji obchodów XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek pod hasłem MOJA, TWOJA, NASZA – BIBLIOTEKA!  Rozstrzygnięto 10 edycję powiatowego konkursu fotograficznego „Ta książka ma moc, czyli najważniejszy tytuł w moim życiu”. Na konkurs wpłynęły zdjęcia z 10 szkół z terenu powiatu sochaczewskiego. Konkurs zorganizowała  Pedagogiczna Biblioteka  Wojewódzka im. KEN                    w Warszawie. Filia w Sochaczewie. Patronat honorowy  objął burmistrz Piotr Osiecki. Nagrody wręczyła   sekretarz Urzędu Miasta  Joanna Niewiadomska Kocik.

Fotografie  zostały poddane wnikliwej ocenie według następujących kryteriów: zgodność z tematem konkursu (warunek konieczny), poprawność techniczna zdjęcia, pomysłowość i kreatywność, walory artystyczne i estetyczne. Komisja konkursowa w swoich ocenach poza obiektywnymi kryteriami, co do zgodności tematycznej, jakości i estetyki prac, wzięła również pod uwagę indywidualność spojrzenia i koncepcji wykonania fotografii. Prowadząca spotkanie Mariola Woźnicka stwierdziła - Jury miało bardzo trudny wybór, bo każde ze zdjęć było niepowtarzalne. Oceniający zwracali uwagę na ciekawe ujęcie, kolorystykę, tło, umiejętność operowania światłem, kadrowania postaci oraz kompozycje.

Jury doceniło talent uczniów naszej szkoły przyznając nagrody i wyróżnienia : II miejsce: Dominika Szadkowska , III miejsce: Martyna Gołębiowska , wyróżnienia: Adam Świderski i Alicja Gęgniewicz.

Do rozwijania swoich pasji i wzięcia udziału w konkursie zachęciła uczniów nauczycielka Katarzyna Wróbel.

Podczas uroczystości wręczono także nagrody dla laureatów konkursu literackiego oraz obejrzeliśmy filmy z najlepszymi reklamami książek, których autorzy, zajęli pierwsze miejsca w XX powiatowym konkursie ‘’Tę książkę warto przeczytać’’. (Mariusz Wiśniewski zdobył w tym konkursie 3 miejsce).

Wszystkim laureatom gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

Po wręczeniu nagród i pamiątkowych zdjęciach odbyło się spotkanie autorskie z Anną Wolińską, która przybliżyła historię pracy twórczej nad książką "Legenda o Sochaczu".Pisarka zachęciła obecnych do napisania krótkiego wierszyka i wykonania ilustracji na temat cebuli.  To warzywo wielu osobom kojarzy się z Sochaczewem - w różnych znaczeniach. Jednym z nich jest "Cebulkowo", czyli osiedle, które powstało w miejscu, gdzie dawniej uprawiano tę roślinę.  4 września 2022r. po raz pierwszy w Sochaczewie odbył się Festiwal Cebuli.

Więcej zdjęć i informacji https://tusochaczew.pl/pl/11_wiadomosci/67525_rozstrzygniecie-trzech-flagowych-konkursow-biblioteki-pedagogicznej-w-sochaczewie-.html