I miejsce Pauliny Gołębiowskiej w konkursie czytelniczym.

20-05-2020 16:40

I miejsce Pauliny Gołębiowskiej w konkursie powiatowym  zorganizowanym z okazji Tygodnia Bibliotek przez Pedagogiczną Bibliotekę w Sochaczewie.

Konkurs    „Wyrusz na fascynującą przygodę z książkami!” adresowany był do wszystkich, niezależnie od wieku. Polegał na napisaniu opowiadania, które miało zawierać  jak najwięcej tytułów książek w niezmienionej formie gramatycznej. Tekst nie mógł przekroczyć 300 wyrazów.

Z nadesłanych prac, Jury w składzie: Joanna Dobkowska, Beata Roznowska, Anna Simczuk, Aneta Stępień, Elżbieta Szczypińska, Mariola Woźnicka, postanowiło przyznać 3 nagrody:

1 miejsce Paulina Gołębiowska kl.II Technikum Logistyczne Zespół Szkół im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Teresinie.

2 miejsce Agnieszka Piątkowska

3 miejsce Kinga Plichta

Komisji podobały się ciekawe historie z dużą ilością tytułów książek. Zwracano uwagę na poprawność stylistyczną, ciągłość logiczno–składniową, ciekawą fabułę i wartkość akcji.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom. Informacja ukazała się na bibliotecznym FB   https://www.facebook.com/BibliotekaPedagogicznawSochaczewie/

Znamy także laureatów drugiego konkursu literackiego „Od jakich słów zaczynałaby się Twoja książka?”Początek książki, pierwsze zdanie/zdania są najważniejsze. Mają na celu rozpalić ciekawość, zachęcić, określić styl i mniej więcej pokazać, o czym będzie książka. Czasami można nawet poznać po tym talent autora.

Tak do naszej utalentowanej uczennicy Pauliny Gołębiowskiej zwróciła się Elżbieta Szczypińska - Kierownik Pedagogicznej Biblioteki Filii w Sochaczewie:  "Mimo, iż Twoja praca nie została wyróżniona, to wierzę, że uda Ci się "pociągnąć temat" i powstanie ciekawa książka pt. "Przerażona". Osobiście  uważam, że tkwi w Tobie ogromny potencjał. Pisz dalej."

Do wzięcia udziału w konkursach i rozwijania swoich czytelniczych i literackich pasji zachęciła Paulinę nauczycielka Katarzyna Wróbel.

Dziękujemy   tym, którzy wzięli  udział w konkursach  i zachęcamy wszystkich do czytania książek  i reprezentowania naszej  szkoły na forum powiatu.