Apel w sprawie zawieszenia zajęć.

13-03-2020 10:14

W związku z decyzją Ministra Edukacji Narodowej wynikającej z konieczności zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa zajęcia w Zespole Szkół im. Prymasa Tysiąclecia Stefana kardynała Wyszyńskiego w Teresinie od 12 do 25 marca 2020 r. włącznie są zawieszone. Pani dyrektor Ewa Odolczyk na specjalnym apelu poinformowała uczniów jak będzie wyglądała dalsza praca. Nie jest to czas wypoczynku, ale nauki w domu. Nauczyciele poszczególnych przedmiotów będą wysyłali do uczniów zadania domowe. Szczegóły będą podane w dzienniku elektronicznym. Proszę także aby uczniowie czytali lektury i w miarę możliwości korzystali z platformy e- learningowej. Uczniowie zostaną poinformowani także o terminach planowanych prac klasowych i zagadnieniach do przygotowania. Uczniowie za pomocą e-dziennika mogą prosić nauczyciela o pomoc i wskazówki do wykonania zadań. Praktyki zawodowe są odwołane. Odbędą się w innym terminie. Należy pamiętać o zachowaniu szczególnej higieny. Wszyscy uczniowie ze względów bezpieczeństwa powinni przebywać w domu. Uczniowie nie uczestniczą w spotkaniach rówieśniczych w kilkunastoosobowych grupach, unikają dużych zbiorowisk ludzkich np. galerie handlowe. Jeżeli pojawi się lub istnieje podejrzenie koronawirusa należy bezzwłocznie skontaktować się telefonicznie ze Stacją Sanitarno - Epidemiologiczną lub infolinią Ministerstwa Zdrowia. Należy na bieżąco śledzić komunikaty Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju. W razie pytań i ewentualnych potrzeb edukacyjnych uczniowie i rodzice proszeni są o kontakt z wychowawcą drogą elektroniczną.

Życzymy zdrowia.