Dzień Kobiet 2020

09-03-2020 17:17

DZIEŃ KOBIET

Za pierwowzór Dnia Kobiet przyjąć można obchodzone w starożytnym Rzymie "Matronalia". Było to święto przypadające na pierwszy tydzień marca, związane z początkiem nowego roku, macierzyństwem i płodnością. Z okazji tego święta mężowie obdarowywali swoje żony prezentami i spełniali ich życzenia. W Polsce zostały zorganizowane po raz pierwszy 24 marca 1924 roku przez Centralny Wydział Kobiecy , na kanwie wydarzeń z 1910 roku, kiedy to podjęto decyzję o organizacji Międzynarodowego Dnia Kobiet. To już 110 lat świętowania.

Tajemnicą jesteś,

Z księgi czarów - zbiegłą,

Mgłą zaklętą,

Którą nieliczni tylko przejdą.

Kobieto - puchu marny,

A nie do zdobycia.

Kobieto - ile w tym słowie

- piękna, miłości i życia.

Dzisiaj dzień piękny uroczysty !

Taki dzień raz się w roku zdarza,

gdy 8 Marca z gwarem wiosny

wytryśnie z kartek kalendarza .

Tak, to wspaniałe , wielkie Święto,

więc śpieszą chłopcy i panowie,

z bukietem życzeń w barwach kwiatów - uśmiechnąć się do Wszystkich kobiet.

Z okazji Święta Kobiet w piątek 6 marca br. męska część szkolnej społeczności przygotowała dla wszystkich Pań miłą niespodziankę. Panowie stanęli na wysokości zadania podczas uroczystego spotkania pani dyrektor, panie nauczycielki, panie z  administracji i obsługi szkoły jak również uczennice poczuły się docenione. Pani dyrektor Ewa Odolczyk  podziękowała wszystkim mężczyznom za wspaniałe przyjęcie, kwiaty, życzenia i znakomitą atmosferę. Szczególne podziękowania skierowała do Rady Rodziców, Samorządu Uczniowskiego, pana Józefa Romana Pokorskiego oraz najbardziej zaangażowanych uczniów: Kacpra Bońkowskiego, Jana Florczaka, Dominika Szadkowskiego, Bartka Mroza, Pawła Mgłosiek i Dawida Gawora.