Powiatowy Konkurs Czytelniczy

03-02-2020 22:46

2 miejsce Pauliny Gołębiowskiej w Powiatowym Konkursie Czytelniczym „Tę książkę warto przeczytać”

W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Sochaczewie 29 stycznia br. odbył się finał XVII Powiatowego Konkursu Czytelniczego TĘ KSIĄŻKĘ WARTO PRZECZYTAĆ. Konkurs organizowany przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. KEN w Warszawie Filię w Sochaczewie, odbył się przy współudziale Powiatowego Zespołu Edukacji w Sochaczewie i Starostwa Powiatowego w Sochaczewie, MOSiR-u i Kina Odeon. Przebiegał pod patronatem starosty sochaczewskiego Jolanty Gonta, która ufundowała nagrody książkowe dla wyróżnionych i nagrodzonych.

Uczestnicy wybrani drogą eliminacji w konkursach szkolnych zaprezentowali książki spoza kanonu lektur (w naszej szkole konkurs odbył się 8 i 9 stycznia w bibliotece szkolnej, w rywalizacji wzięły udział 22 osoby). Uczniowie naszej szkoły z sukcesami brali udział w poprzednich edycjach. Tym razem naszą szkołę reprezentowały  Paulina Gołębiowska, która zajęła 2 lokatę i Wiktoria Młynarczyk. Uczennice przekonywały zebranych, że warto czytać książki i rozwijać swoje pasje. Prezentacje oceniło jury w składzie  oraz  Anna Syperek  reprezentująca Starostwo Powiatowe, Stanisława Podgórska ze Stowarzyszenia Sochaczewskie Wieczory Literackie i  Ewelina Daniłowicz z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Sochaczewie.

Prezentacje książek podobały się także publiczności, która nagradzała uczestników gromkimi brawami. Nagrodami w konkursie były oczywiście książki i dyplomy, ale również karnety na basen i do kina. Paulinę  i Wiktorię do wystąpienia przygotowała nauczycielka Katarzyna Wróbel. Dziewczyny wypadły bardzo dobrze. Gratulujemy i zapraszamy wszystkich uczniów do odwiedzania biblioteki szkolnej, czytania książek i do udziału w kolejnych konkursach. Warto rozwijać swoje zainteresowania i reprezentować szkołę na forum powiatu.