WOŚP 2020

13-01-2020 21:09

Znane słowa brzmią "Trzeba sobie wzajemnie pomagać to naturalne prawo", dlatego już po raz siedemnasty pod opieką pedagog, opiekuna Samorządu Uczniowskiego Anety Podrażki,uczniowie Zespołu Szkół w Teresinie włączyli się w organizację akcji charytatywnej w ramach 28 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem - WIATR W ŻAGLE. Celem przedsięwzięcia było:uwrażliwienie i zaangażowanie uczniów w niesienie pomocy drugiemu człowiekowi, dostrzeganie osób potrzebujących, chorych w swoim środowisku, (klasowym, szkolnym,rodzinnym, lokalnym), kształtowanie postaw prospołecznych, norm etycznych przejawiających się troską o innych oraz chęcią udzielenia im pomocy, zapewnienie aktywnego spędzania czasu wolnego.
W tegorocznej kweście wzięli udział przedstawiciele Samorządu Szkolnego:Wiktoria Młynarczyk, Bartosz Brociek, Dominik Szadkowski, Dawid Gawor oraz uczniowie:Dominika Szadkowska, Andrzej Żurawski. Młodzież kwestowała na terenie Teresina. Uczniowie zebrali 1519,94 zł. Tego samego dnia zebrane środki zostały dostarczone do Hufca ZHP w Sochaczewie. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, bo tylko w grupie jest siła a pomaganie wtedy jest dziecinnie proste. Do siego roku!
Aneta Podrażka