Jasełka 2019

23-12-2019 00:58

Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?
Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?
Dlaczego śpiewamy kolędy?

Dlatego, żeby się nauczyć miłości do Pana Jezusa.
Dlatego, żeby podawać sobie ręce.
Dlatego, żeby uśmiechać się do siebie.
Dlatego, żeby sobie przebaczać…

Tegoroczne jasełka pt. „Pajacyk. Historia pana Tomasza” wystawili uczniowie naszej szkoły  – jak zwykle z pełnym zaangażowaniem, zapałem i chęcią do stworzenia czegoś wspólnie.  Przygotowaniem widowiska, obsadą i scenografią  zajęły się siostra Urszula Rostankowska i pani Dominika Dąbrowska. W świątecznie udekorowanej sali konferencyjnej 20 grudnia br., o godzinie 10.00 zebrali się rozentuzjazmowani uczniowie, grono pedagogiczne  oraz pracownicy obsługi i administracji. Nasza wspaniała młodzież jak zwykle nie zawiodła. Przedstawienie było wyjątkowe. Uczniowie świetnie odegrali swoje role i przeżywali magię Świąt Bożego Narodzenia, a pięknie zaśpiewane kolędy podkreśliły podniosły nastrój. Pani Dyrektor Ewa Odolczyk podziękowała za wzruszający spektakl i życzyła wszystkim zebranym zdrowych, spokojnych, ciepłych,  a przede wszystkim rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia. Samorząd Uczniowski pod opieką pani Anety Podrażki wykonał piękne karty świąteczne dla wszystkich pracowników szkoły. Jak powszechnie wiadomo, Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć serdeczność i miłość. Wszyscy z niecierpliwością oczekują ich nadejścia. Na początku grudnia aby wprowadzić naszą szkołę w ten świąteczny nastrój główne korytarze szkolne i klasy zostały przyozdobione przez uczniów. Odbył się także konkurs na najpiękniejszą ozdobę choinkową. Pani Małgorzata Kruszewska wręczyła nagrody i podziękowała za zaangażowanie i promocję szkoły na kiermaszu  „Boże Narodzenie na Mazowszu”, zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Sochaczewie, Powiatowy Zespół Edukacji oraz Hotel Chopin. Na zakończenie spotkania pani Klaudia Bogucka przedstawiła sukcesy sportowe uczniów. Gratulujemy!  Później wszyscy uczniowie z wychowawcami udali sie na spotkania wigilijne w klasach. Przypominamy, że wracamy do szkoły w czwartek, 2 stycznia 2020r. według nowego planu lekcji. W Nowym Roku kalendarzowym życzymy słonecznych dni, wielu życzliwych ludzi, prawdziwej przyjaźni, miłości i wiele radości. Aby rok 2020 każdego z nas uskrzydlił!

Katarzyna Wróbel