Bio Expo Warsaw w Nadarzynie.

22-10-2019 23:03

W dniu 11 października 2019r. uczniowie klasy II TL, ITL i III TMrM brali udział w Międzynarodowych Targach Żywności i Produktów Ekologicznych – Bio Expo Warsaw w Nadarzynie. Bogaty program targów pozwolił młodzieży zapoznać się z zasadami zdrowego stylu życia, posmakować ekologicznej żywności. Nie brakowało również stoisk z ekologicznymi kosmetykami i opakowaniami, które nie szkodzą naszemu środowisku. Do pozytywnych zmian namawiali ambasadorzy zdrowego stylu życia, m.in. Katarzyna Bosacka i Grzegorz Łapanowski. Targom towarzyszył Kongres Bio Expo podzielony na osiem paneli tematycznych poświęconych m. in. planecie, zdrowiu, ekologicznej  żywności i  kosmetykom. My braliśmy udział w prelekcji  na temat:  Co dziś oznacza eko – produkt, składniki, opakowanie, a może również działania dotyczące zrównoważonego rozwoju? Po zakończeniu wykładu młodzież mogła napisać na specjalnie przygotowanych pocztówkach Jakiego rolnictwa i żywności oczekujesz w przyszłości w Europie? Pocztówki będą naszym głosem w sprawie reformy rolnictwa w UE. Transformacja codziennych nawyków jest koniecznością, aby nasza planeta przetrwała a prawdziwe zmiany rozpoczynają się od jednostek i to już dziś.

Ewa Dzikowska