Akademia Przyszłości - wizyta uczniów na SGGW

07-10-2019 21:06

W dniach 30.09.19 r. – 04.10.19 r. uczniowie klasy II TL, II TM i II TMR brali udział w projekcie Akademia Przyszłości, finansowanym ze środków Unii Europejskiej. Liderem projektu jest SGGW.

Podczas pobytu na uczelni pracownicy naukowi prowadzili z uczniami zajęcia warsztatowe ,,Rozwijanie kompetencji życiowych młodzieży szkolnej”. Ten pięciodniowy warsztat składał się z wielu modułów, gdzie między innymi młodzież ćwiczyła współpracę w grupie, poszukiwała cech wspólnych i wartości indywidualnych - gdzie moja osobowość jest moją wizytówką. Uczyła się strategii planowania i wyznaczania celów, poznała strategię Kurta Vonneguta (czyli rozpatrywanie problemu od końca), uczyła się zasad świadomego budowania wizerunku zawodowego. Czas spędzony w murach uczelni i praca na warsztatach dała młodzieży wiele satysfakcji.

Ewa Dzikowska