"Dzień Bezpieczeństwa".

05-06-2019 21:41

Dnia 31 maja br. w naszej szkole zorganizowano "Dzień Bezpieczeństwa". Celem akcji było:
- propagowanie wiedzy na temat przemocy:fizycznej, psychicznej, seksualnej, materialnej,  cyberprzemocy i agresji,
- przeprowadzenie badań ankietowych dot. bezpieczeństwa szkoły,
- przypomnienie procedur szkolnych,
- wykonanie plakatów i ulotek  profilaktycznych,
- przeprowadzenie przez wychowawców klas na godzinie wychowawczej pogadanek,                                        oraz zaprezentowanie przez uczniów scenek dot. wieloaspektowo rozumianej przemocy,
- zorganizowanie happeningu " Stop Przemocy".
Z takim oto przesłaniem uczniowie klasy III TKLM wraz z wychowawcą klasy, p. Dominiką Kubiak - Szczudło zorganizowali Marsz Przeciwko Przemocy Werbalnej. Wszyscy ubrani na czarno prezentowali transparent z hasłem o przemocy. Uczniowie  maszerując korytarzami szkolnymi i przed szkołą dali przykład swoim rówieśnikom, że Przemocy należy mówić NIE! ponieważ przemoc słowna jest źródłem zachowań patologicznych.
Uczniowie klasy II TMMR, wraz z wychowawcą p. Sylwią Krzeszowiec wykonali plakat i ulotki profilaktyczne pod hasłem:"Stop Agresji", Nie! dla przemocy w szkole, " Przemoc zaczyna się od najsłabszych". W klasie na godzinie wychowawczej opracowano psychologiczny profil ofiary przemocy. Uczniowie klasy I TMMR wraz z wychowawcą klasy p. Edytą Gałecką wykonali plakat o cyberprzemocy, na godzinie wychowawczej chłopcy zaimprowizowali scenki o tematyce przemocy. W klasie I TL na godzinie wychowaczej przeprowadzono pogadankę, uczniowie odegrali scenki prezentujące różne formy agresji i przemocy. Uczennice klasy II TKL, wykonały plakat profilaktyczny. Na potrzeby akcji na korytarzach szkolnych zawieszono plakaty profilaktyczne o tematyce:
Przemoc niszczy miłość, relacje w rodzinie, Stop przemocy domowej, Symptomy przemocy domowej, Stop przemocy seksualnej, Stop przemocy fizycznej -Nie bij!.
Podziękowania dla Wszystkich zaangażowanych w akcję.
pedagog- Aneta Podrażka