” Tę książkę warto przeczytać”

21-05-2019 21:30

Wystąpienie Julii Żochowskiej na konferencji z okazji Tygodnia Bibliotek w Sochaczewie.

Julia Żochowska uczennica naszej szkoły jest zwyciężczynią  powiatowego konkursu czytelniczego” Tę książkę warto przeczytać”. Została zaproszona do zaprezentowania reklamy książki, która przyniosła jej pierwsze miejsce. 15 maja br. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Sochaczewie uroczyście wręczono nagrody laureatom XV edycji konkursu Biblioteki Pedagogicznej „Wydajemy własną książkę...”. Wydarzenie od lat wpisuje się w Tydzień Bibliotek, który w tym roku przebiega pod hasłem „#biblioteka”.  Uroczystości towarzyszyła prezentacja zwycięzców konkursu „Tę książkę warto przeczytać” oraz rozmowa z gościem specjalnym, którym była autorka książek pochodząca z Sochaczewa Aneta Ostaszewska - wykładowca akademicki ,socjolożka kultury a sama określa się jako „dziecko popkultury”. Interesuje się antropologią współczesności, a szczególnie zjawiskiem mityzacji i mitologizacji kultury popularnej.  Jest autorką książek: "Michael Jackson jako bohater mityczny. Perspektywa antropologiczna". „Post Scriptum. Po śmierci Michaela Jacksona”. Najnowsza publikacja nosi tytuł ”Proces kształtowania kobiecej podmiotowości. Pedagogiczne studium samorozwoju bell hooks”. Książki można wypożyczyć w  Bibliotece Pedagogicznej w Sochaczewie. W spotkaniu udział wzięli: Elżbieta Szczypińska , Mariola Woźnicka, Aneta Stępień, Anna Simczuk – z ramienia biblioteki pedagogicznej, malarka Barbara Jachimowicz, prezes stowarzyszenia „Atut” Stanisława Podgórska, Daniel Wachowski – redaktor naczelny „Ziemi Sochaczewskiej” oraz przedstawiciele lokalnych mediów. Pojawili się również sponsorzy i partnerzy wydarzenia: Katarzyna Kucharska, prezes Fundacji Grupy PKP, reprezentująca burmistrza dyrektor Miejskiego Zespołu Ekonomicznego Danuta Szewczyk-Kozłowska oraz kierownik Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie Grzegorz Kropiak, dyrektorzy szkół, nauczyciele, uczniowie, ich rodzice i opiekunowie. Julii Żochowskiej towarzyszyła nauczycielka Katarzyna Wróbel, która przygotowała ją do konkursu i wystąpienia na konferencji. Julia w podziękowaniu za występ otrzymała cenny upominek od organizatorów wydarzenia.