29-04-2019 14:59

Dzień Otwarty w ZS Teresin – 25 kwietnia

W czwartek 25 kwietnia br. w Zespole Szkół w Teresinie odbył się Dzień Otwarty. Przedsięwzięcie adresowane było przede wszystkim do najstarszych uczniów szkół podstawowych i trzecich klas gimnazjów oraz ich rodziców. Rozpoczęliśmy o godz. 10.00.Na wszystkich chętnych czekały warsztaty prowadzone w ramach realizowanego przez szkołę projektu „Zawodowcy na start”. Poszczególne panele warsztatów, w myśl hasła „dla każdego coś miłego”, były zróżnicowane i wiązały się z kierunkami, w jakich odbywa się  kształcenie. Dotyczyły m.in. przepisów ruchu drogowego, zadań na stanowisku logistyk, projektowania odzieży, procesu technologicznego jako elementu produkcji. Odbyły się też zajęcia z elektrotechniki, czyli budowania prostych obwodów elektrycznych. Chętni  mogli sprawdzić się podczas zajęć sportowo-rekreacyjnych.

O godz. 13.00 odbyła się gala podsumowująca tegoroczny powiatowy konkurs ekologiczny „Nie wyrzucaj – przetwarzaj”. Organizatorami konkursu była dyrekcja i nauczyciele Katarzyna Wróbel, Aneta Podrażka i Małgorzata Kruszewska  ZS Teresin oraz Starostwo Powiatowe w Sochaczewie. Laureaci wzięli udział w warsztatach ekologicznych, przeprowadzonych przez przedstawicieli firmy L’Oréal, współpracującej ze szkołą.

W ciągu całego Dnia Otwartego, do  godz. 18.00 przyszli kandydaci do podjęcia nauki w Zespole Szkół w Teresinie, mogli zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną, szczegółowo dowiedzieć się, jak wygląda nauka na poszczególnych kierunkach. Mieli możliwość porozmawiania z nauczycielami, rodzicami i uczniami, obejrzeć sale dydaktyczne, bibliotekę i warsztaty, zajrzeć do niemal każdego zakamarka teresińskiej placówki, jak również odwiedzić przygotowaną wystawę sprzętu rolniczego, ale też pobawić się na symulatorze jazdy samochodem. Serdecznie  zapraszamy do podjęcia nauki w Zespołu Szkół  w Teresinie.