Wycieczka do Sejmu

04-04-2019 22:44

03.04 klasa II TKL pod opieką p. Marcina Odolczyka i wychowawczyni p. Jolanty Sobczak udała się na wycieczkę do siedziby Polskiego Sejmu i Senatu przy ul. Wiejskiej w Warszawie. Uczniowie zapoznali się z historią tej instytucji, spotkali się z posłem okręgu płockiego z listy PIS p. Maciejem Małeckim oraz wysłuchali fragmentu obrad Sejmu dotyczących przyznania 13 emerytury dla seniorów. Obrady rozpoczął swoim wystąpieniem premier Mateusz Morawiecki. W części drugiej wycieczki uczniowie podążyli szlakiem wyznaczonym przez miejsca znane z Lalki Bolesława Prusa. Zwiedziliśmy Kościół Karmelitów Bosych przy Krakowskim Przedmieściu, zatrzymaliśmy się przy tablicy upamiętniającej sklep Wokulskiego, obejrzeliśmy pomnik Bolesława Prusa. Wycieczka okazała się inspirująca, uczniowie ciekawie spędzili czas w stolicy.