LAUREACI SZKOLNEGO KONKURSU CZYTELNICZEGO TĘ KSIĄŻKĘ WARTO PRZECZYTAĆ

05-03-2019 18:15

LAUREACI SZKOLNEGO KONKURSU CZYTELNICZEGO TĘ KSIĄŻKĘ WARTO PRZECZYTAĆ

Dwadzieścia osiem  osób postanowiło zaprezentować wybrane książki spoza kanonu lektur szkolnych i zachęcić innych do przeczytania. Celem zorganizowanego w bibliotece szkolnej konkursu była popularyzacja czytelnictwa wśród młodzieży, rozwijanie potrzeb i nawyków czytelniczych uczniów, kształcenie umiejętności wypowiadania się na temat książki, rozumienia tekstu i promowania książki jako sposobu spędzania wolnego czasu oraz zainteresowanie nowościami książkowymi zakupionymi z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Eliminacje szkolne odbyły się 25 i 26 lutego br.

Pierwsze miejsce ex aequo zajęły PAULINA GOŁĘBIOWSKA i JULIA ŻOCHOWSKA z klasy I TL, które będą reprezentować naszą szkołę 20 marca w XVI Powiatowym Konkursie Czytelniczym zorganizowanym przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. Komisji Edukacji Narodowej w Warszawie. Filia w Sochaczewie. Wyróżnienie w konkursie otrzymała Gabriela Szadkowska z klasy IV TOZE.

Dziękuję wszystkim uczestnikom za przygotowanie ciekawych prezentacji książek, a paniom dyrektor Ewie Odolczyk i Edycie Gałeckiej nauczycielkom języka polskiego  i pani pedagog Anecie Podrażka   za pomoc w organizacji konkursu.

Katarzyna Wróbel nauczyciel bibliotekarz