Konkurs ekologiczny „Nie wyrzucaj – przetwarzaj”

19-02-2019 20:50

Regulamin konkursu ekologicznego

„Nie wyrzucaj – przetwarzaj”

dla młodzieży szkól podstawowych,  gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu sochaczewskiego i powiatów ościennych

Celem konkursu jest:

• zainteresowanie młodzieży wykorzystaniem surowców wtórnych i odpadów dla wykonywania rzeczy pożytecznych,
  • kształtowanie postaw dbałości o środowisko naturalne i zasoby Ziemi,
  • rozszerzenie zainteresowań młodzieży w zakresie techniki i sztuk pięknych.

Organizatorem konkursu jest Dyrekcja i Rada Pedagogiczna przy Zespole Szkół im. Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Teresinie.

Organizator powołuje Komisję Konkursową, która przeprowadzi ocenę zgłoszonych prac i ogłosi laureatów. Prace będą oceniane według następujących kryteriów:

• zgodność z tematem,
  • oryginalność prac,
  • jakość i estetyka wykonania,
  • użytkowość pracy.

Warunkiem udziału w konkursie jest wykonanie pracy o dowolnym charakterze z zastosowaniem surowców wtórnych lub odpadów (np. zielone ściany, dywaniki, wazoniki)

Prace mogą być indywidualne lub zespołowe.

Terminarz konkursu „Nie wyrzucaj – przetwarzaj”:

• Nadesłanie prac na adres

Zespół Szkół im. Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Teresinie

96-515 Teresin Aleja XX-lecia 12

bądź dostarczenie do kancelarii organizatora mieszczącej się pod powyższym adresem do dnia 30 kwietnia 2019 roku.

• Ogłoszenie wyników odbędzie się w dniu 15 maja 2019 roku.

Prace zgłoszone do konkursu powinny być oryginalnymi dziełami uczestników, które nigdy nie brały udziału w innych konkursach.

Każda praca powinna być podpisana imieniem i nazwiskiem wykonawcy oraz  adresem szkoły.

Zgłoszone prace stają się własnością organizatora i nie są zwracane po rozstrzygnięciu konkursu.

Dodatkowych informacji udzielają organizatorzy pod numerem telefonu 46 8613813

Zapraszamy do udziału w konkursie. Na uczestników czekają cenne nagrody