Spotkania podsumowujące I semestr.

11-02-2019 18:11

Spotkania podsumowujące  I semestr

W środę 23 stycznia br. pani dyrektor Ewa Odolczyk na specjalnym apelu przedstawiła klasyfikację  na I semestr, pogratulowała najlepszym uczniom, zapoznała zebranych ze stanem czytelnictwa i frekwencją  poszczególnych klas. Nagrodziła klasy III TL i III TK  mające najlepszą frekwencję. Wyróżniła najlepszych czytelników. Przypomniała, ze nasza szkoła otrzymała książki zakupione z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa  i zachęcała do odwiedzenia biblioteki szkolnej i wypożyczenia książek na okres ferii. Pogratulowała Darii Rozmarynowskiej zdobycia III miejsca w Powiatowym Konkursie Czytelniczym „ KOLEJ na czytanie”, zachęcała do wzięcia udziału w konkursach z nagrodami organizowanych w bibliotece szkolnej  między innymi „Tę książkę warto przeczytać” i „ Najlepszy czytelnik w szkole”. Pani dyrektor przypomniała o projektach unijnych, w których bierze udział nasza szkoła. Wręczyła nagrody i podziękowania dla uczennic Darii Rozmarynowskiej zdobywczyni I miejsca w Powiatowym konkursie kolęd i pastorałek w języku angielskim i  Paulinie Gołębiowskiej.  Na zakończenie  pani  dyrektor złożyła szczególne podziękowania  pani Dominice Kubiak -  Szczudło za przygotowanie uczennic do konkursu i piękną oprawę muzyczną w czasie szkolnych przedstawień. Tego dnia odbyło się także zebranie z rodzicami, na którym pani dyrektor przedstawiła wyniki klasyfikacji za I semestr, frekwencję i czytelnictwo w poszczególnych klasach. Wymieniła najlepszych uczniów, czytelników, osoby ze stuprocentową frekwencją,  aktywnie udzielające się w wolontariacie, Samorządzie Uczniowskim, najlepszych sportowców i  laureatów konkursów. Szczegółowo omówiła projekty unijne, w których biorą udział nasi uczniowie: ZAWODOWCY NA START, ERASMUS+, PROJEKT SGGW - AKADEMIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI. Projekty umożliwiają uczniom uzyskanie i uzupełnienie wiedzy i umiejętności oraz kwalifikacji zawodowych. Uczestnicy biorą udział w  stażach zawodowych, warsztatach, kursach, wyjazdach edukacyjnych, zajęciach w szkole wyższej i laboratoriach.  Zachęcała rodziców do skorzystania z bogatej oferty biblioteki szkolnej wzbogaconej o pozycje zakupione z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Biblioteka  otwarta jest także w czasie zebrań i dni otwartych. Pani dyrektor przypomniała jak ogromny wpływ ma czytelnictwo na rozwój młodzieży. Przy czytaniu musimy myśleć. Włączamy naszą wyobraźnię, pobudzamy kreatywność, wzbogacamy słownictwo, poprawiamy interpunkcję i ortografię. Zagłębianie się w treść  książek  jest zatem przyjemne i pożyteczne.  W bibliotece szkolnej znajduje się mnóstwo ciekawych i porywających opowieści, które zadowolą nawet bardzo wymagającego czytelnika. Na zakończenie  pani dyrektor wręczyła dyplomy i  podziękowania dla rodziców za ogromne zaangażowanie w pracę szkoły i poświecenie prywatnego czasu. Następnie odbyły się spotkania z wychowawcami wszystkich klas.