WOŚP 2019

17-01-2019 20:04

Znane słowa brzmią: 'Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu", dlatego już po raz piętnasty pod opieką pedagog Anety Podrażki uczniowie Zespołu Szkół w Teresinie  włączyli się w organizację akcji charytatywnej  w ramach 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem przedsięwzięcia było: uwrażliwienie i zaangażowanie uczniów w  niesienie pomocy  drugiemu człowiekowi, dostrzeganie osób potrzebujących, chorych w swoim środowisku, (klasowym, szkolnym, rodzinnym, lokalnym), kształtowanie postaw prospołecznych, norm etycznych przejawiających się troską o innych oraz chęcią udzielenia im pomocy, znajdowanie zadowolenia i satysfakcji z udzielonej bezinteresownej pomocy, zapewnienie aktywnego spędzenia czasu wolnego. Celem tegorocznej zbiórki było pozyskanie środków finansowych dla podtrzymania wysokich standardów leczenia m.in. poprzez zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. W  tegorocznej kweście wzięli udział uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich: Aleksandra Kałęcka, Patryk Jagielski, Andrzej Żurawski. Młodzież kwestowała  na terenie Teresina w godzinach 9.00.-13.00., i choć pogoda nie dopisała, serca wolontariuszy były gorące i otwarte. Uczniowie zebrali ..2010,90 zł oraz złoty pierścionek.Tego samego dnia pieniądze zostały dostarczone do Hufca ZHP w Sochaczewie. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, bo tylko w grupie jest siła a pomaganie wtedy jest dziecinnie proste. Do siego roku!
Pedagog - Aneta Podrażka