KOLEJNY FOTOGRAFICZNY SUKCES DARII ROZMARYNOWSKIEJ

13-12-2018 12:08

W środę, 12 grudnia br. w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie Filii Stacji Muzeum odbyło się podsumowanie VII powiatowego konkursu fotograficznego: "Zaklinajmy… zaczytajmy… KOLEJ na czytanie",  zorganizowanego przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. KEN w Warszawie Filia w Sochaczewie i Muzeum Kolei Wąskotorowej. Na konkurs wpłynęło 156 zdjęć, z których 61 wykonali  uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych. Wśród najlepszych znalazła się uczennica naszej szkoły Daria Rozmarynowska zdobywając III miejsce. Daria, której największymi pasjami są fotografia i książki, kolejny raz pokazała swój talent artystyczny. W tej radosnej chwili towarzyszyła laureatce nauczycielka Katarzyna Wróbel.  Wszystkich laureatów i gości powitał oficjalnie Radosław Konieczny, kierownik Muzeum Kolei Wąskotorowej  wspólnie z Elżbietą Szczypińską, kierownikiem Biblioteki Pedagogicznej.  Radosław Konieczny powiedział:„ Z okna mojego gabinetu bardzo często widziałem przechadzających się po skansenie uczniów z aparatami. Byłem ciekaw efektów ich pracy. Muzeum Kolei Wąskotorowej jest idealnym miejscem do tego typu plebiscytów i konkursów, bo w tym miejscu widzimy, że zatrzymał się czas. Znajdujemy tutaj eksponaty z XIX i XX w, o których dziś możemy tylko poczytać na kartach historii. Czytanie i kolej w piękny sposób łączą się, dlatego zawsze będę wspierał każdą podobną inicjatywę.”Fotografie oceniała komisja konkursowa w skład, której weszli:  pracownicy PBW w Sochaczewie  Elżbieta Szczypińska, Mariola Woźnicka, Aneta Stępień, pracownik Muzeum Kolei Wąskotorowej Marta Przygoda-Stelmach, fotograf - Wojciech Karpiński, grafik - Marcin Rząp. Wszyscy przybyli goście wysłuchali prelekcji  Łukasza Popowskiego „Podróż w czasie koleją wąskotorową. Sochaczew i jego droga do wolności - wybrane zagadnienia”. Następnie  obejrzeli Monodram „Dunia Marzycielka” w wykonaniu Kaliny Staszewskiej, uczennicy Szkoły Podstawowej im. św. Maksymiliana Kolbego w Teresinie. Ostatnim punktem uroczystości było zwiedzanie Muzeum Kolei Wąskotorowej z przewodnikiem. Dziękujemy wszystkim uczniom  naszej szkoły  za udział  w konkursie, a Darii gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.