Czytanie na kolei.

15-12-2018 12:02

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VII powiatowym konkursie fotograficznym : "Zaklinajmy… zaczytajmy… KOLEJ na czytanie",  zorganizowanym przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. KEN w Warszawie Filia w Sochaczewie i Muzeum Kolei Wąskotorowej.  Klaudia Chwesiuk, Patryk Ciurzyński,  Adam Dmoch, Mateusz Rosa, Mateusz Rutkowski i zwyciężczyni poprzedniej edycji  konkursu  Daria Rozmarynowska postanowili  wypożyczyć, przeczytać  i wykorzystać na fotografiach książki z naszej szkolnej biblioteki. Uczniowie z nauczycielką Katarzyną Wróbel udali się do Muzeum Kolei Wąskotorowej rozwijać swoje artystyczne pasje. Celem konkursu było kształtowanie kultury czytelniczej i wrażliwości artystycznej, zainteresowanie sztuką fotografowania i taborem kolejowym współczesnym  i  zabytkowym, dodatkowo także promocja zakupionych do biblioteki szkolnej  książek z Narodowego Programu  Rozwoju Czytelnictwa. Zdjęcia miały  przedstawiać czytanie, a dokładniej osobę czytającą w miejscach związanych z koleją np. w pociągu, na stacji, na peronie, przy lokomotywie, wagonach, z torami w tle. Dziękuję wszystkim uczniom za udział w konkursie i promowanie czytelnictwa. Zachęcam do wzięcia udziału w kolejnym  -  „Boże Narodzenie w twoim obiektywie”. Więcej informacji w bibliotece szkolnej.  Zapraszam!

Katarzyna Wróbel