Wizyta na Giełdzie Papierów Wartościowych

30-11-2018 21:07

W  dniu 28 listopada br. uczniowie klasy pierwszej technikum logistycznego  z nauczycielkami Ewą Dzikowską i Katarzyną Wróbel wzięli udział w wyjeździe edukacyjnym do  Warszawy  na Giełdę Papierów Wartościowych..

Wizyta  rozpoczęła się od spotkania z  pracownikiem giełdy, który przybliżył młodzieży historię powstania oraz architekturę nowego budynku giełdy, a także symbolikę zwierząt  – byka i niedźwiedzia.  Zwiedzający obejrzeli także  Salę Notowań, gdzie znajduje się charakterystyczny dzwon giełdowy.

Uczestnicy wyjazdu mieli okazję zobaczyć jak przebiegają notowania spółek, dowiedzieć się dlaczego notowania nie odbywają się bezpośrednio na parkiecie tylko drogą elektroniczną, poznać fakty i zdarzenia z życia giełdy. Punktem kulminacyjnym pobytu na GPW były warsztaty, w czasie których uczniowie, obejrzeli film dotyczący działalności GPW i zasad inwestowania na giełdzie. Po projekcji filmu młodzież udzielała odpowiedzi na pytania typu:

Czym jest inwestycja, czym jest hossa i bessa i co je symbolizuje, jakie warunki trzeba spełnić żeby zostać inwestorem giełdowym, jakie są cechy charakterystyczne akcji i obligacji, czym jest dywersyfikacja portfela inwestycyjnego?

Dzięki wizycie na GPW  uczniowie zdobyli wiedzę na temat funkcjonowania warszawskiej giełdy, zapoznali się z instrumentami finansowymi,  a także uświadomili sobie, że inwestowanie na giełdzie wiąże się zarówno z zyskiem, jak i ryzykiem.

Katarzyna Wróbel