Teresińskie Dni Retoryki

18-11-2018 22:15

WYRÓŻNIENIE PAULINY  GOŁĘBIOWSKIEJ W  XVI  TERESIŃSKICH  DNIACH RETORYKI

W dniach 14 i 15 listopada br. w Teresińskim Ośrodku Kultury odbyły się XVI Teresińskie Dni Retoryki. Uczniowie zmagali się w trzech kategoriach retorycznych: poezji, prozie oraz wystąpieniach publicznych, a także w konkursie kabaretowym. Naszą szkołę reprezentowali: Paulina Gołębiowska, Magdalena Gmurek, Michał Majcher, Julia Nitek i Mateusz Rosa. Wszyscy wystąpili w kategorii poezja, w której rywalizowało aż trzydziestu uczestników. Do występu uczniów przygotowały panie Edyta Gałecka i Katarzyna Wróbel. Nasi recytatorzy wypadli znakomicie. Jury doceniło talent Pauliny Gołębiowskiej przyznając  nagrodę i wyróżnienie, będące również przepustką do kolejnego etapu konkursu – Powiatowych Dni Retoryki, które odbędą się 28 i 29 listopada i są skierowanie do uczniów z całego powiatu sochaczewskiego.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy, a laureatce gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!