Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny

07-11-2018 22:51

ZNICZE PAMIĘCI

Listopad to miesiąc szczególnej zadumy nad życiem i jego kresem. Tradycją naszej szkoły jest pamięć o zmarłych. Uczniowie klas I, II oraz IV wraz z nauczycielami przez poezję  i muzykę ukazali nam wszystkim na apelu szkolnym  jak cenne i kruche jest nasze życie.

Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny ma wyjątkową moc. W tych dniach odwiedzamy cmentarze i modlimy się za dusze zmarłych. Zapalamy świeczki, oddajemy się zadumie i wspominamy tych, którzy odeszli. Śmierć jest doświadczeniem, które czeka nas wszystkich. Zabiegani nie zastanawiamy się nad tym zbyt często. Skłonni do odsuwania myśli o śmierci, często zapominamy, co mówi na jej temat nasza wiara. Dwa pierwsze dni listopada przeżywamy w skupieniu. To dni szczególnej refleksji nad życiem i jego sensem.

Uczniowie przypomnieli, że nie tylko pamiętamy o swoich najbliższych zmarłych, przyjaciołach, pracownikach szkoły, ale też o legionistach i żołnierzach, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny Polski. To od nich uczymy się kochać i szanować Ojczyznę.                 Od nich uczymy się poświęcenia, szacunku dla prawdy, sprawiedliwości, wolności. Niech zapalone znicze staną się znakiem naszej miłości chrześcijańskiej, znakiem wdzięczności oraz pamięci!

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.                 Niech odpoczywają w wiecznym. Amen.