Ballady i Romanse

13-10-2018 16:45

W poniedziałek, 1 października br. na lekcję języka polskiego klasa 2TKL udała się na salę konferencyjną z Panią Ewą Odolczyk. Zadaniem uczniów było przeczytanie wybranej ballady Adama Mickiewicza.

W romantycznej scenerii (przygotowanej przez uczniów) klasa 2 zagłębiła się w lekturę „Ballad i romansów”. Podczas czytania utworów Mickiewicza Pani dyrektor szczegółowo omówiła występujące w nich elementy romantyczne.  Uczniowie na lekcji  korzystali z książek zakupionych do biblioteki szkolnej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.  Na spotkanie zaprosili także panią Katarzynę Wróbel, która uwieczniła to wydarzenie na fotografiach.

Urszula Ciesielska