PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW NA JASNĄ GÓRĘ

09-10-2018 09:14

Dnia 9 października 2018, klasy maturalne pojechały na pielgrzymkę do Częstochowy na Jasną Górę. Po dotarciu na miejsce wraz z siostrą Urszulą i   wychowawcami  p. Klaudią Bogucką   i p. Krzysztofem Paradowskim obeszliśmy wały obronne i   oglądaliśmy  stacje  Drogi  Krzyżowej. Następnie udaliśmy się do Bazyliki na nabożeństwo,  podczas  którego  mieliśmy możliwość Spowiedzi  świętej  oraz  przemyślenia swoich spraw podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu. Później  udaliśmy  się na Mszę świętą, do kaplicy cudownego obrazu Matki Bożej, sprawowanej pod przewodnictwem księdza  biskupa Rafała  Markowskiego.  W czasie  kazania ks. Biskup zwrócił uwagę na wartość i znaczenie modlitwy w naszym życiu. Im więcej mamy zadań do wykonania, tym więcej powinniśmy się modlić. Podczas aktu oddania Matce Bożej powierzyliśmy jej wszystkie nasze sprawy, nasze rodzinny, przyszłość i  samych siebie. Był to czas  umocnienia naszej wiary i wzbogacenie siebie.

Dziękujemy za możliwość uczestnictwa w pielgrzymce i wspólnie spędzony czas.