Wycieczka uczniów Technikum Kolejowego.

26-09-2018 21:23

We wtorek, 25 września 2018r. uczniowie technikum kolejowego w Zespole Szkół w Teresinie z p. dyrektor Ewą Odolczyk i nauczycielami Katarzyną Wróbel i Piotrem Gutem udali się do Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie, gdzie wzięli udział w  Debacie o kolei "Przeszłość – Teraźniejszość – Przyszłość". W debacie uczestniczyli  m.in. dr Ariel Ciechański (Polska Akademia Nauk), Zbigniew Ciemny (prezes Zakładu Usług Taborowych REMTRAK), Piotr Nowicki (prezes Piaseczyńsko-Grójeckiego Towarzystwa Kolei Wąskotorowej) oraz samorządowcy.

Program spotkania uatrakcyjnił dodatkowo przejazd pociągiem Retro na odcinku Sochaczew Wąskotorowy – Sochaczew Chodaków – Sochaczew Wąskotorowy oraz zwiedzanie muzealnego skansenu z przewodnikiem.