Dożynki 2018

16-09-2018 22:06

Kolejne święto plonów powiatu sochaczewskiego już za nami!

Zwieńczeniem pracy rolników są dożynki, a ich symbolem bochen chleba z tegorocznych zbiorów, wieniece pełne kłosów i kwiatów oraz kosze pełne warzyw i owoców.

W tym roku dożynki powiatu sochaczewskiego odbyły się  w Młodzieszynie. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele pod wezwaniem Narodzenia N. M. P. W dożynkach wzięły udział delegacje wszystkich gmin, prezentując pięknie i misternie wykonane wieńce. Nie zabrakło w tym dniu delegacji z naszej szkoły. Zespół Szkół w Teresinie reprezentowali uczniowie klasy czwartej Technikum Rolniczego: Mateusz Bodych i Kamil Ziąbski. Chłopcom bardzo dziękujemy !

Następnie uczestnicy przeszli we wspólnym korowodzie na stadion sportowy, gdzie miały miejsce dalsze punkty programu Dożynek Powiatowych Młodzieszyn 2018 - dzielenie się chlebem, liczne konkursy i zabawy, wręczenia nagród, występy zespołów ludowych.