Projekt Czytelniczy 2018

12-06-2018 23:38

Relacja z projektu czytelniczego KSIĄŻKA. LUBIĘ TO!

KSIĄŻKA LUBIĘ TO!- Projekt dla każdej klasy z wykorzystaniem literatury pięknej. Uczniowie sami dokonali  wyboru książek, które wypożyczyli  z biblioteki. Omówili je na forum klasy w formie prezentacji multimedialnej lub tradycyjnej. Mogli przedstawić także plakat lub pocztówkę zachęcające do wypożyczenia książki przez innych, mogli również inscenizować najciekawsze dla nich fragmenty.

Główne cele projektu to promocja książki i czytelnictwa, rozbudzenie zainteresowania książką, pozycjami książkowymi zakupionymi w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, sprawienie aby czytanie stało się nawykiem i przyjemnością, zwiększenie roli biblioteki szkolnej w kształceniu, wychowaniu i rozwijaniu zainteresowań młodzieży.

W projekcie brali udział uczniowie wszystkich klas z wychowawcami, nauczycielami języka polskiego oraz nauczycielem bibliotekarzem. Uczniowie częściej spędzali wolny czas, czytając książki. Dostrzegali wartości wynikające z obcowania z książką. Chętnie uczestniczyli w szkolnych konkursach czytelniczych. Uczniowie współpracowali z grupą i prezentowali na forum klasy wybrane przez siebie książki oraz zachęcali do ich przeczytania. Częściej odwiedzali bibliotekę szkolną, interesowali się nowościami wydawniczymi, a wiedzą na ten temat dzielili się z rówieśnikami.

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w projekcie czytelniczym. Zapraszamy Was  do biblioteki szkolnej po książki na wakacje.

Katarzyna Wróbel

nauczyciel bibliotekarz