STOP DEPRESJI

25-04-2018 23:57

W piątek 20 kwietnia br. uczniowie klas pierwszych z nauczycielami wzięli udział w spotkaniu z paniami Ewą Kajetaniak pedagogiem i Martyną Wojciechowską psychologiem z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sochaczewie w ramach organizowanej w naszej szkole kampanii STOP DEPRESJI. Depresja to jedno z najczęściej występujących zaburzeń psychicznych. Depresja, smutek, przygnębienie. Tych stanów doświadczył każdy wiele razy w życiu. Czy są to objawy depresji?

Smutek, przygnębienie są emocjami, których doświadcza każdy człowiek wielokrotnie w trakcie swojego życia. Ich pojawienie się nie zawsze związane jest z depresją. Rozpoznać to zaburzenie można dopiero, gdy stanom obniżonego nastroju towarzyszą dodatkowo inne objawy m.in. poczucie braku energii, niemożność przeżywania radości, niska ocena własnej wartości oraz gdy trwają odpowiednio długo, tzn. ponad 2 tygodnie. Gdzie szukać pomocy i do jakiego specjalisty się udać? Czy depresja jest uleczalna?

Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat podstępnej choroby jaką jest depresja. Mogli także obejrzeć wystawę oraz zapoznać się z pozycjami książkowymi dostępnymi w naszej bibliotece szkolnej przygotowane przez panie Anetę Podrażkę i Katarzynę Wróbel.

Pedagog Aneta Podrażka dziękuje paniom Annie Biernat i Katarzynie Wróbel za pomoc w organizacji spotkania.