Śniadanie Wielkanocne

28-03-2018 22:20

W środę 28 marca br.  po lekcjach cała społeczność szkolna  spotkała się na śniadaniu  wielkanocnym. W naszych progach gościł o. Andrzej Sąsiadek proboszcz parafii Niepokalanów, który poświęcił pokarmy i przypomniał czym dla chrześcijanina są święta Zmartwychwstania Pana Jezusa. Wielkanoc – najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie upamiętniające misterium paschalne Jezusa Chrystusa: jego mękę, śmierć i zmartwychwstanie. Świętowanie rozpoczniemy obchodami tzw. Triduum Paschalnego, poprzedzonego czterdziestodniowym okresem przygotowania (wielki post) i kontynuowanego radosną celebracją pięćdziesięciu dni okresu wielkanocnego aż do święta Zesłania Ducha Świętego. Obrzędy Wigilii Paschalnej, Wielkiej Nocy par excellence, stanowiącej serce Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego, rozpoczynają się w sobotę po zapadnięciu zmroku. „Nie wolno ich rozpocząć, zanim nie zapadnie noc, a należy je zakończyć przed świtem” Jak się wyraził Jan Paweł II w liście Dies Domini, niedziela jest „paschą tygodnia, podczas której świętujemy zwycięstwo Chrystusa nad grzechem i śmiercią, dopełnienie w Nim dzieła pierwszego stworzenia i początek «nowego stworzenia» . Ojciec Andrzej przypominał, że 2 kwietnia przypada trzynasta  rocznica śmierci Jana Pawła II. W naszym wspólnym śniadaniu uczestniczyli także przedstawiciele firmy DAWTONA. Spotkanie było również świętem pani Klaudii Boguckiej, która z okazji urodzin otrzymała piękne życzenia i kwiaty. Na koniec głos zabrała pani dyrektor Ewa Odolczyk życząc wszystkim zebranym wesołych i pogodnych świąt w gronie najbliższych.