Rekolekcje wielkopostne 2018r. w Zespole Szkół w Teresinie

14-03-2018 22:48

Rekolekcje wielkopostne dla każdego z nas to czas szczególny, przeżywany indywidualnie.                              Czas, w którym ...  No właśnie tu musimy sobie odpowiedzieć sami. Czy to czas próby? Czy czas lekcji i nauk? Czy czas kiedy choć na chwilę stajemy się lepsi? A może "czas zatrzymania się", czas szczególnego zamyślenia, odłożenia w kąt niezałatwionych spraw. To święty czas zasłuchania się, by w natłoku codziennych zajęć na  nowo odnaleźć siebie, drugiego człowieka i Boga.

Większość naszych spotkań odbyła się w szkole – konferencje głoszone przez Ojca Huberta, świadectwo Andrzeja Sowa oraz wizyta naszego Specjalnego Gościa  -  Pana Jezusa podczas  Adoracji Najświętszego Sakramentu oraz Sakramentu Pojednania. Natomiast w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Eucharystii uczestniczyliśmy w Niepokalanowskiej Bazylice.

Wracając myślami do spotkań  rekolekcyjnych jesteśmy wdzięczni za ewangeliczny trud włożony                       w przygotowanie nas do spotkania ze Zmartwychwstałym Chrystusem, rozświetlającym nasze mroki i przemieniającym nasze życie.