VALTRA w ZS Teresin

01-03-2018 20:42

W czwartek 1 marca 2018 r. w naszej szkole gościli przedstawiciele firm: AGCO Sp. z o.o. z Paczkowa k. Poznania i ROLBUD PĘDZIWIATR z Głuchowa k. Rawy Mazowieckiej. Pierwsza z firm jest głównym przedstawicielem firmy VALTRA – fińskiego producenta ciągników rolniczych, natomiast druga to bezpośredni dystrybutor ciągników VALTRA.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy pierwszej, trzeciej i czwartej technikum mechanizacji rolnictwa – potencjalni nabywcy i użytkownicy ciągników tej marki.

W pierwszej części spotkania zaprezentowano historię i stan obecny firmy VALTRA – ze zwróceniem szczególnej uwagi na poziom techniczny i innowacyjne rozwiązania oferowanych traktorów. W ofercie handlowej znajduje się szeroka gama ciągników o mocy od 75 do 400 KM i o zróżnicowanym wyposażeniu – dostosowanym do potrzeb nabywcy. O jakości i popularności tych wyrobów świadczy fakt, że można je spotkać w ponad 90 krajach.

Aby sprostać coraz wyższym wymaganiom przyszłych użytkowników, firma kilka lat temu zaoferowała do ciągników serii N, S i T urządzenie Valtra SmartTouch. Jest to ergonomiczny podłokietnik z wielofunkcyjną dźwignią jazdy, przełącznikami zaworów, układem sterowania tylnym podnośnikiem i WOM, ekranem dotykowym i przyciskowym panelem sterowania — wszystko to łatwo dostępne dla operatora. Temu podłokietnikowi poświęcono najwięcej uwagi podczas tego spotkania. Zaprezentowano jego podstawowe funkcje oraz szerokie możliwości konfiguracji poszczególnych przycisków, dostosowania parametrów pracy ciągnika oraz doboru informacji dostępnych na panelu wyświetlacza. Nie zabrakło również informacji o wykorzystaniu tego urządzenia do współpracy z systemem automatycznego prowadzenia AutoGuide.

Końcowa część spotkania należała do uczniów – mieli oni możliwość zapoznać się z prezentowanym urządzeniem SmartTouch oraz uzyskać dodatkowe informacje nt. oferowanych ciągników.