Lekcja otwarta w Stacji Muzeum w Warszawie

15-02-2018 21:50

We wtorek 6 lutego br. dwie klasy technikum kolejowego z opiekunami panią Anną Biernat i panem Piotrem Gutem wzięli udział w lekcji otwartej i obejrzeli ekspozycję plenerową w Stacji Muzeum w Warszawie.

Stacja Muzeum przejęła zbiory po zlikwidowanym Muzeum Kolejnictwa w Warszawie. Gromadzi zabytki techniki kolejowej, takie jak tabor kolejowy, elementy infrastruktury kolejowej, a także pamiątki związane z historią kolejnictwa w Polsce m.in.: mapy kolejowe, modele i makiety kolejowe, sztandary stowarzyszeń pracowników kolejowych z okresu międzywojennego, zegary i zegarki, lampy, telefony i mundury kolejowe, dokumenty, fotografie itp. Do najcenniejszych zbiorów zalicza się Salonkę Bieruta, czyli wagon Ashx01, pociąg pancerny składający się z lokomotywy pancernej PzTrWg16 i wagonu artyleryjskiego oraz jedyny zachowany na świecie parowóz serii Pm3 w otulinie aerodynamicznej.