Selfie z książką-rozstrzygnięcie konkursu

13-12-2017 23:07

Daria Rozmarynowska zwyciężczynią powiatowego konkursu czytelniczo-fotograficznego - Selfie z książką

Pani dyrektor Ewa Odolczyk, uczennice Daria Rozmarynowska, Martyna Nowak i Alicja Pluta zostały laureatkami powiatowego konkursu ZAKLINAJMY... ZACZYTAJMY...KSIĄŻKĘ...SELFIE Z KSIĄŻKĄ, Konkurs zorganizowała w bibliotece szkolnej nauczycielka Katarzyna Wróbel. Cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli. Celem konkursu było: zachęcanie do czytania, rozbudzanie zainteresowań czytelniczych i artystycznych, propagowanie literatury, głównie nowości książkowych zakupionych do biblioteki szkolnej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa , stworzenie możliwości prezentacji własnych umiejętności, popularyzacja literatury wśród młodzieży i dorosłych, rozwijanie twórczych talentów, umacnianie nawyku czytania dla przyjemności. Wszystkie fotografie zostały przekazane do głównego organizatora Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. KEN w Warszawie Filia w Sochaczewie, ul. Żeromskiego 39 a, gdzie zostały ocenione przez zaproszonych profesjonalnych artystów fotografów. Konkurs adresowany był do nauczycieli i uczniów wszystkich szkół z terenu powiatu sochaczewskiego. Zgłoszono 144 zdjęcia. Wręczenie nagród odbyło się 13 grudnia br.  PIERWSZE MIEJSCE zajęła DARIA ROZMARYNOWSKA ( tytuł fotografii: Ciebie też porwie To). Jury doceniło talent fotograficzny Darii i umiejętność wykonania zdjęcia artystycznego. DRUGIE MIEJSCE zdobyła MARTYNA NOWAK, a TRZECIE ALICJA PLUTA. W kategorii nauczyciele WYRÓŻNIENIE otrzymała pani dyrektor EWA ODOLCZYK. Serdecznie gratulujemy nagrodzonym i dziękujemy wszystkim za udział. Zapraszam do wzięcia udziału w kolejnych konkursach czytelniczych organizowanych przez bibliotekę szkolną oraz wypożyczania nowości książkowych zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

nauczyciel bibliotekarz Katarzyna Wróbel