XV TERESIŃSKIE DNI RETORYKI

09-11-2017 21:00

9 listopada br. nasi uczniowie Natalia Trojańczyk, Agnieszka Wożniak i Ernest Biskup przygotowani przez Annę Biernat nauczyciela języka polskiego i Katarzynę Wróbel nauczyciela bibliotekarza wystąpili  XV Teresińskich Dniach Retoryki. W zmaganiach wzięło udział ponad stu uczniów ze szkół z Teresina, Paprotni, Szymanowa i Załuskowa.  Wystąpili w trzech kateogriach retorycznych: poezja, proza oraz wystąpienie publiczne i konkurs kabaretowy. Jury w składzie: Izabela Goryniak (Echo Powiatu),Katarzyna Rospędowska (instruktorka Teresińskiego Ośrodka Kultury) oraz ojciec Damian Karczmar (Radio Niepokalanów)nagrodzili najlepsze występy wyróżnieniami oraz nagrodami  Srebrnego i Brązowego Cycerona i Złotego, Srebrnego i Brązowego Satyra. Nasi uczniowie wystąpili w kategorii poezja. Recytatorzy zaprezentowali się bardzo dobrze, ale niestety nie zdobyli nagród. Dziękujemy za udział.