Dzień Edukacji Narodowej 2017

14-10-2017 21:57

Dzień Edukacji Narodowej popularnie zwany Dniem Nauczyciela jest polskim świętem państwowym oświaty i szkolnictwa wyższego.

Święto upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej, która była pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce. Komisja ta została powołana z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z dnia 14 października 1773 r.

Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole miał charakter kabaretowy- głównymi aktorkami były panie Anna Biernat i Dominika Kubiak, które doskonale wcieliły się w swoje role wywołując salwy śmiechu widzów. Radosny nastrój zebranym zapewnili w swoich występach tanecznych także nasi uczniowie. Na uroczystość przybyły panie z Rady Rodziców. Uczniowie podziękowali nauczycielom i pracownikom szkoły za trud włożony w edukację i wychowanie oraz wręczyli piękne kwiaty .Na zakończenie głos zabrała pani dyrektor Ewa Odolczyk - podziękowała nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi za ich zaangażowanie w pracę, za wyrozumiałość i cierpliwość w stosunku do młodzieży. Za życzliwość i serdeczność, którymi niezmiennie obdarzają uczniów. Za to także, że są twórczy i kreatywni, pełni pomysłów i ciekawych inicjatyw. Podziękowała także Radzie Rodziców, Samorządowi Uczniowskiemu i wszystkim uczniom .

Przedstawienie przygotowali uczniowie pod kierunkiem i z udziałem pani Anny Biernat i pani Dominiki Kubiak, dekoracje przygotowały panie Renata Kusa i Ewa Dzikowska. Dziękujemy !