Warsztaty metodyczne dla nauczycieli bibliotekarzy w naszej szkole

11-10-2017 17:10

Na zaproszenie pani dyrektor Ewy Odolczyk i pani Katarzyny Wróbel 4 października br. w naszej szkole gościli nauczyciele bibliotekarze z powiatu sochaczewskiego biorący udział w pracach zespołu - Sieci Współpracy i Samokształcenia ,,TIKający bibliotekarze. Nowoczesne technologie w bibliotece szkolnej,,. Sieć działa przy Pedagogicznej Bibliotece Pedagogicznej im. KEN w Warszawie Filii w Sochaczewie przy ulicy Żeromskiego 39 a.

Tematem warsztatów metodycznych było tworzenie arkusza dziennika pracy biblioteki szkolnej poprowadziła je pani Lila Kołodziejczyk z PBW w Warszawie. Natomiast panie Ewelina Daniłowicz i Katarzyna Wiśniewska z PPP w Sochaczewie przybliżyły zebranym problem depresji, jakie są jej objawy, skąd się bierze i jak ją leczyć. Depresja dotyka coraz więcej osób szczególnie młodych. Przypomniały, że depresję cechuje nie tyle smutek, ile zobojętnienie czy brak zaangażowania w życie. Podkreśliły rolę książki jako lekarstwa na depresję - wartościowa książka może pomóc w rozwiązaniu problemów i stać się pasją. Nauczy jak radzić sobie z negatywnymi emocjami by odzyskać spokój i powrócić do równowagi. Uczestnicy spotkania zwiedzili naszą szkołę, a trochę dłużej zagościli w bibliotece szkolnej, gdzie zapoznali się z księgozbiorem wzbogaconym ostatnio przez książki zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.