Dni Patrona Szkoły

30-05-2017 23:24

28 maja przypadła 36 rocznica śmierci Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Bóg na trudne drogi i czasy Kościoła powołuje wyjątkowych pasterzy, którzy wywierają trwały i owocny wpływ na jego rozwój i dzieje. Takim Pasterzem, "Ojcem duchowym narodu polskiego", był niewątpliwie kardynał Stefan Wyszyński.Poznając jego drogę życiową i duchowość, widzimy rozwój i dojrzewanie silnej wiary, która znalazła wyraz w bezgranicznym zaufaniu Bogu okazywanym w każdych okolicznościach. Był człowiekiem posłusznym Bogu we wszystkim, bez reszty oddanym "w niewolę Maryi", kapłanem i biskupem o wielkiej wrażliwości na sprawy ludzkie. Jego dziedzictwo niech będzie dla nas prawdziwym umocnieniem na każdy dzień.

Pierwszego dnia obchodów Dnia Patrona szkoły  podczas gry dydaktycznej przypomnieliśmy najważniejsze wydarzenia z kalendarium Prymasa Tysiąclecia. Do niektórych pytań podpowiedzią były zadania matematyczne. Ich rozwiązanie stanowiły wskazówkę do prawidłowej odpowiedzi.  Młodzież z wielkim zaangażowaniem wykonywała poszczególne zadania i wykazała się dużą kreatywnością. Drugiego dnia uczestniczyliśmy w Eucharystii dziękując za dar Patrona Szkoły Kardynała Stefana Wyszyńskiego, jednocześnie prosząc o wyniesienie Go do chwały ołtarzy.  Następnie złożyliśmy kwiaty przy pomniku oraz zwiedzaliśmy Muzeum św. Maksymiliana.

Naszą wdzięczność za szlachetną postać Naszego Patrona wyrażamy słowami modlitwy:

„Boże w Trójcy Świętej Jedyny (...) Bądź uwielbiony za to, że dałeś nam opatrznościowego Pasterza Stefana kardynała Wyszyńskiego - Prymasa Tysiąclecia”.