ZACZYTANI NA STADIONIE NARODOWYM

22-05-2017 20:03

18 maja 2017 r. grupa uczniów z klasy I i II pod opieką pani Anny Biernat i pani Katarzyny Wróbel w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa uczestniczyła w Warszawskich Targach Książki. Warszawskie Targi Książki powstały z inicjatywy grupy polskich wydawców i stołecznej spółki targowej Murator EXPO. Od 2010 roku organizuje je powołana w tym celu spółka Targi Książki.

Od 18 do 21 maja 2017 roku Niemcy były Gościem Honorowym 8. Warszawskich Targów Książki. Motto programu przygotowanego przez Frankfurckie Targi Książki oraz Goethe-Institut we współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec brzmi „Worte bewegen. Siła słów“. Program prezentuje literaturę jako przestrzeń otwartego dialogu oraz wymiany myśli, emocji i informacji.

Głównym celem wyjazdu było zapoznanie się z nowościami na rynku wydawniczym. Uczniowie mogli zwiedzać stoiska wydawców zgodnie z własnymi zainteresowaniami. Mieli możliwość obejrzenia całego Stadionu Narodowego. Miłośnicy książek i czytania, kupowali książki, zbierali autografy (swoją książkę ‘’Zawodowiec’’ podpisywał Czesław Lang – polski kolarz torowy i szosowy, wicemistrz olimpijski oraz dwukrotny medalista szosowych mistrzostw świata. Po zakończeniu kariery sportowej działacz sportowy oraz organizator Tour de Pologne UCI World Tour, Tour de Pologne Amatorów, Skandia Maraton Lang Team oraz Tauron Lang Team). Młodzież naszej szkoły brała udział w spotkaniach z autorami, debatach, konferencjach, warsztatach, lekcjach literatury i historii, wydarzeniach artystyczno-literackich, konkursach i wystawach. Dodatkową atrakcją wyjazdu był spacer po Warszawie. Uczniowie poznawali historie wybranych zabytków stolicy. Odbyli pieszą wycieczkę Mostem Poniatowskiego podziwiając uroki rozkwitającej nadwiślańskiej przyrody .Wycieczka łączyła w sobie edukację historyczną, geograficzną i kulturoznawczą. Pogoda w tym dniu była wyjątkowo piękna. Zadowoleni uczniowie wrócili do domu bogatsi w wiedzę” o tym co się teraz czyta”. Za rok powrócimy na kolejne Targi Książki. Tymczasem serdecznie zapraszamy do skorzystania z księgozbioru biblioteki szkolnej i dostarczenia wypełnionych ankiet z propozycjami zakupu nowych książek.