WYBIERZ KSIĄŻKĘ DO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ!

22-05-2017 19:52

15 maja 2017r. pani dyrektor Ewa Odolczyk poinformowała uczniów o NARODOWYM PROGRAMIE ROZWOJU CZYTELNICTWA, w ramach którego biblioteka szkolna otrzymała fundusze na zakup nowości książkowych.

W listopadzie 2016 r. Zespół Szkół im Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Teresinie złożył za pośrednictwem Starostwa Powiatowego w Sochaczewie wniosek o udzielenie wsparcia finansowego na zakup książek do biblioteki szkolnej. Wniosek ten został złożony w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, którego celem jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, a także zakup nowości wydawniczych. Biblioteka szkolna wzbogaci się o nowości książkowe, co powinno jeszcze bardziej zachęcić uczniów do czytania.

Planowane zakupy książek będą skonsultowane z uczniami, nauczycielami, rodzicami i pracownikami szkoły.

Obok zakupu książek zaplanowano szereg inicjatyw promujących czytelnictwo w szkole, szereg działań wskazujących na współdziałanie szkoły w środowisku lokalnym, w tym z biblioteką publiczną i pedagogiczną.

Pani Katarzyna Wróbel nauczyciel bibliotekarz rozdała wszystkim obecnym  ankiety w sprawie doposażenia biblioteki szkolnej. Każdy uczeń, rodzic, nauczyciel i pracownik szkoły może zaproponować tytuły książek, które chce wypożyczyć i przeczytać. Zachęcam całą społeczność szkolną do podania swoich propozycji. Wypełnione ankiety proszę dostarczyć  do biblioteki szkolnej. Już wkrótce spełnimy wasze czytelnicze marzenia.