Mateusz Zroślak zwycięzcą eliminacji do Olimpiady Wiedzy Rolniczej.

28-04-2017 00:33

Olimpiada OWiUR

Dnia 21.04.2014r w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, odbyły się eliminacje okręgowe XLI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. To jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów o tej tematyce w naszym kraju. Olimpiada została przeprowadzona w dziewięciu blokach tematycznych.

Naszą szkołę reprezentował Mateusz Zroślak uczeń klasy III TMR. Brał udział w bloku tematycznym „mechanizacja rolnictwa”. Rywalizował z 24 kolegami z innych szkól okręgu mazowieckiego. Wcześniej z sukcesem pokonał kolegów w eliminacjach szkolnych. Wykazał się ogromną  wiedzą zarówno w części pisemnej olimpiady, jak i  umiejętnościami w trzech zadaniach praktycznych. Pomimo młodego wieku doświadczenie, pasja i wiedza pozwoliły na zajęcie pierwszego miejsca. To ogromny sukces !

Przed Mateuszem kolejny, już ostatni, etap tegorocznej edycji olimpiady - wielki finał. Odbędzie się on w dniach 2-3 czerwca w Kijanach (Lubelskie). Rywalizować tam będą laureaci etapów okręgowych ze wszystkich bloków tematycznych.. Zwycięzcy przez rok będą się szczycić najlepszymi w kraju. Są też zwolnieni  z egzaminu zawodowego i mają wolny wstęp na niektóre kierunki wyższych uczelni.

Serdecznie gratulujemy Mateuszowi już osiągniętego wielkiego sukcesu. Życzymy powodzenia w  finale.

Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych  patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Patronem medialnym XLI edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych jest Agencja Promocji Rolnictwa i Agrobiznesu APRA,  a także multiportal agropolska.pl.