Warsztaty profilaktyczne " Stop Przemocy w Rodzinie"

31-03-2017 22:40

23 marca br. uczniowie uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych przeprowadzonych przez specjalistów, psychologów z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sochaczewie. Celem spotkania było rozpowszechnienie wśród młodzieży wiedzy na temat przemocy, jej rodzajów, symptomów oraz metod przeciwdziałania temu zjawisku.

Uczniowie na zajęciach warsztatowych pracowali w grupach, mieli przygotować psychologiczny profil sprawcy, profil ofiary i profil świadka. Młodzież zaprezentowała wykonane prace na forum szkoły. Na potrzeby kampanii o przemocy uczniowie wykonali wystawę - Stop Pzemocy w Rodzinie!

Pedagog szkolna zaprasza uczniów do udziału w konkursie pedagogicznym pod hasłem "Stop Przemocy w Rodzinie", uczniowie na podstawie plakatów, zdjęć mają rozpoznać rodzaj przemocy. Konkurs trwa do końca maja.

Pani Katarzyna Wróbel w ramach promocji czytelnictwa zaprezentowała pozycje książkowe o powyższej tematyce.

Dziękuję za pomoc w zorganizowaniu akcji p. Katarzynie Wróbel, p. Renacie Kusej, uczniom klasy I TKML - Patryk Langa, Patrycja Olczak, Andżelika Leszczyńska, Hubert Cieślak, Martyna Nowak.

Aneta Podrażka - pedagog