POWIATOWY KONKURS POEZJI WISŁAWY SZYMBORSKIEJ

27-03-2017 20:15

Udział Błażeja Jankowskiego i Piotra Szwarczewskiego w powiatowym konkursie recytatorskim poezji Wisławy Szymborskiej

Wisława Szymborska jest jednym z najwybitniejszych współczesnych twórców literatury polskiej. Wartość jej poezji została doceniona przyznaniem w roku 1996 Nagrody Nobla. Język jej wierszy nie jest górnolotny, poetka nawiązuje bezpośredni kontakt z czytelnikiem. W swojej twórczości porusza sprawy ważne, filozoficzne, refleksje związane z egzystencją człowieka i jego miejscem w świecie. Charakterystyczna jest dla Wisławy Szymborskiej postawa zadziwienia światem, zadawania naiwnych, prostych pytań, poruszania spraw, które wydają się już dawno rozpatrzone.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Poezji (przypadającego 21 marca) 22 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sochaczewie odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Wisławy Szymborskiej pt. „Obmyślam świat”. Do konkursu przystąpiła młodzież ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu sochaczewskiego, wyłoniona w drodze eliminacji w konkursach szkolnych. Komisja konkursowa w składzie:

• Barbara Sobkowicz, pedagog, polonistka, animatorka życia kulturalnego w Sochaczewie

• Jolanta Kawczyńska , instruktor SCK, animatorka kultury

• Barbara Bronicz, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sochaczewie wysłuchała 56 wystąpień uczestników reprezentujących miasto Sochaczew oraz gminy powiatu sochaczewskiego.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Błażej Jankowski z klasy I Technikum Kolejowego i Piotr Szwarczewski z klasy III Technikum Mechanicznego. Dziękujemy za udział i godne reprezentowanie naszej szkoły.

Konkurs recytatorski uświetnił koncert poezji śpiewanej w wykonaniu Piotra Milczarka, znanego i cenionego wokalisty z Sochaczewa.