Jasełka 2016

03-01-2017 19:27

Z okazji wigilii Bożego Narodzenia odbyły się w naszej szkole jasełka,  wyjątkowo w ty m roku przygotowane  przez nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Przedstawienie reżyserowała siostra Urszula Rostankowska i jej pomysłom zawdzięczamy scenografię godna renomowanych teatrów.  Na scenie królowała oczywiście szopka betlejemska z Józefem (Stanisław Paga) i Maryją ( Ewa Odolczyk) tulącą Dzieciątko Boże, ale również mogliśmy podziwiać fragment gustownie urządzonego salonu,  w którym dominowały świątecznie ozdobiony kominek, wygodna sofa i stół z krzesłami.

W atmosferę świąt wprowadził nas narrator, Józef Pokorski.

W sztuce pojawiają się  autentycznie wyglądające anioły  (Sylwia Krzeszowiec, Aneta Podrażka , Marzena Wójcik i  Klaudia Bogucka) perfekcyjna pani domu (Jolanta Sobczak) ze swoją przyjaciółką uwielbiającą zakupy(Anna Biernat), biznesmen skupiony na zarabianiu pieniędzy  (Przemysław Wituski) i trudna, niekochana przez nikogo młodzież (s. Urszula, Justyna Pawłowska i uczniowie: Zbyszek     Szyprowski,                Marta Pluta, Marta Golisz i Konrad Gut).  Każde z nich po swojemu spędza święta, albo nie pamięta o nich wcale, nie rozpoznają aniołów i nie wiedzą gdzie jest stajenka.  Kiedy w końcu dają się namówić aniołom na odwiedziny Jezusa w żłobku, są stamtąd odpychani przez własne grzechy takie jak chciwość, pycha, zazdrość, nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu, itp. ( w roli diabłów Dominika Kubiak-Szczudło i Agnieszka  Kalinowska- śpiewające również kolędy). Sytuacja zmienia się dopiero gdy Maryja zaprasza wszystkich do żłóbka, okazuje wybaczenie i namawia do porzucenia wad i zamienienia ich w pokorę, wiarę, nadzieję miłość, itp.

Serdeczne życzenia złożyła wszystkim zebranym, nasza absolwentka Malwina Budnik.

Przedstawienie zostało przyjęte burzliwymi oklaskami, nie brakowało zabawnych momentów, ale jednak dominowała refleksja nad ludzką naturą i drogą człowieka do Boga.

JSobczak