Zajęcia zawodowe w Zakładzie Geotermalnym w Mszczonowie,

15-12-2016 21:44

Zwiedzanie Zakładu Geotermalnego w Mszczonowie.

W ramach Projektu Edukacyjnego – Laboratorium zrównoważonego zużycia energii i wody uczniowie technikum urządzeń i systemów energetyki odnawialnej oraz technikum energetyki taboru szynowego w dniu 1 grudnia br. uczestniczyli  w zajęciach zawodowych w Zakładzie Geotermalnym w Mszczonowie.

W Geotermii  Mszczonów uczniowie wysłuchali ciekawej prezentacji przedstawionej przez Prezesa Zarządu - Marka Balcera na temat: Zasobów geotermalnych i ich zastosowania oraz wykładu połączonego z dyskusją prowadzonego przez dr inż. Politechniki Warszawskiej Jarosława Olszaka „ zasoby energii wodnej” . Następnie zapoznali się z urządzeniami oraz aparaturą pomiarową i sterowniczą Ciepłowni gazowo-geotermalnej. Dzięki tej inwestycji emisja pyłów spadła do zera, znikły również związki siarki, związki azotu spadły zaledwie do poziomu jednej tony, a dwutlenku wydziela się teraz czterokrotnie mniej. Kiedy tak będzie w Sochaczewie? Na spotkaniu tym padło pytanie – Kto będzie w przyszłości wykonawcą w Sochaczewie projektu geotermalnego. Z ust Pana prezesa padła odpowiedź MY. Opiekunami wycieczek byli: Stanisław Paga, Roman Pokorski. Nad całym projektem czuwała operatywna nasza Pani dyrektor Ewa Odolczyk.