Prezentacja Znani Pedagodzy.

04-12-2016 18:58

1 grudnia 2016r. p. Aneta Podrażka pedagog i p. Katarzyna Wróbel nauczyciel bibliotekarz przygotowały lekcję otwartą na temat sylwetek wielkich polskich pedagogów. W spotkaniu wzięli udział uczniowie naszej szkoły z nauczycielami. Prezentacja dotyczyła życia i działalności społeczno -edukacyjnej Marii Grzegorzewskiej, Janusza Korczaka i Aleksandra Kamińskiego połączona z propagowaniem czytelnictwa głównie literatury pedagogicznej.

Prezentacja miała także na celu uświadomienie uczniom potrzeby tolerancji, poszanowania prawa ludzi do własnych przekonań, poczucia własnej godności oraz poszanowania wszystkich członków społeczności szkolnej,

wykazania się poczuciem odpowiedzialności- zwłaszcza za sprawiedliwość oraz obronę praw

człowieka, a także rozwinięcia umiejętności i twórczego rozwiązywania problemów oraz asertywności.

Poznaliśmy wyniki konkursu pedagogicznego ZNANI PEDAGODZY, w którym udział wzięli także uczniowie uczęszczający na zajęcia rewalidacyjne z elementami biblioterapii. Pierwsze miejsce zajęła Ewelina Walczak, drugie Hubert Chojnacki, trzecie Edyta Skoczylas , wyróżnienie otrzymał Bartłomiej Florczak. Nagrody wręczyły panie dyrektor Ewa Odolczyk ,Aneta Podrażka i Katarzyna Wróbel. Pani dyrektor podsumowała spotkanie słowami Janusza Korczaka życząc każdemu z nas takiej postawy Jestem nie po to, aby mnie kochali i podziwiali, ale po to, abym ja działał i kochał. Nie obowiązkiem otoczenia pomagać mnie, ale ja mam obowiązek troszczenia się o świat, o człowieka.