Mamy To! - ZS Teresin nagrodzony jako „Aktywna Szkoła”

16-11-2022 16:57

Bardzo dużym sukcesem sportowym zakończył się udział Zespołu Szkół im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Teresinie w ogólnopolskim konkursie pn. „Aktywna Szkoła”. To pilotażowy projekt Szkolnego Związku Sportowego wprowadzony w poszczególnych województwach przy pełnym wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki. ZS Teresin, dla którego organem prowadzącym jest sochaczewski powiat został sklasyfikowany na drugim miejscu na Mazowszu!

Głównym celem konkursu jest wyróżnienie szkół oferujących wszystkim uczniom ciekawe programy wychowania fizycznego i sportu, odnoszące się do wszelkich form aktywności fizycznej realizowanych przez wszystkich uczniów w szkole, a nie tylko sportu. Konkurs obejmował ocenę działalności sportowej szkół w kategoriach takich jak m.in.: organizacja imprez i turniejów sportowych, udział w międzyszkolnym współzawodnictwie sportowym, promocja wychowania fizycznego i sportu w szkole, obiekty sportowe i sprzęt sportowy w szkole, kadra dydaktyczna i inne osiągnięcia.

We wtorek, 15 listopada w siedzibie Dzielnicowego Ośrodka Sportu i Rekreacji Praga Północ w Warszawie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu przeprowadzonego na Mazowszu. Okazały puchar i drzewiec z rąk Iwony Zielińskiej-Mróz - prezesa Szkolnego Związku Sportowego Warszawy i Województwa Mazowieckiego odebrał Marcin Odolczyk, dyrektor Wydziału Promocji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym w Sochaczewie. Trofeum przekazał dyrektorowi Zespołu Szkół w Teresinie Krzysztofowi Paradowskiemu, który tego dnia nie mógł uczestniczyć w stołecznym spotkaniu. Szkoła zdobyła wicemistrzostwo w kategorii „Szkoła Ponadpodstawowa Promująca Aktywny Styl Życia”. – To bardzo radosna chwila, gdy nasza placówka zdobywa wyróżnienie, szczególnie na tle innych szkół ponadpodstawowych w całym województwie. Mamy wspaniałą młodzież i zaangażowaną kadrę. Dzięki nim, chętnie nie tylko z powodzeniem uczestniczymy w zawodach, ale i organizujemy też wiele turniejów i konkursów oraz szkolnych eventów o charakterze sportowym i prozdrowotnym. Za to im dziękuję – mówił dyrektor Paradowski. Z kolei Marcin Odolczyk dodaje: – Podziękowania kierujemy też w stronę Zenona Grąbczewskiego, sekretarza PSZS za wielkie zaangażowanie i wsparcie naszych powiatowych szkół w organizacji współzawodnictwa międzyszkolnego.

Warto też zauważyć, iż na terenie powiatu sochaczewskiego jest jeszcze jedna szkoła wyróżniona w konkursie „Aktywna Szkoła”. Za najlepszą na Mazowszu w kategorii szkół podstawowych komisja jury uznała SP im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie. Gratulujemy!