Startuje tenisowa rywalizacja o mistrzostwo szkoły

07-11-2022 16:32

W poniedziałek 07.11.br w ramach działań zespołu nauczycieli w-f realizując projekt "Aktywna Szkoła" odbyło się uroczyste losowanie turniejowej rywalizacji w Indywidualnych Mistrzostwach Szkoły w tenisie stołowym. Zawodnicy zostali podzieleni na 12 grup po 3 tenisistów w każdej z nich. Rywalizacja w grupach odbywa się systemem "każdy z każdym". Do drugiej fazy awansują zwycięzcy 12 grup, którzy zagrają ze sobą w kolejnych 4 grupach 3-osobowych. Z nich także awans wywalczą jedynie najlepsi i w ten sposób wyłoniona zostanie medalowa czwórka, czyli czekać nas będą półfinały i mecze o poszczególne miejsca.

Z kolei, w rywalizacji dziewcząt jest tylko jedna 4-osobowa grupa, gdzie dziewczęta zagrają ze sobą systemem "każdy z każdym". Następnie w turnieju finałowym zwyciężczyni grupy zmierzy się z czwartą zawodniczką, a druga z trzecią. Wygrane zagrają o turniejowy triumf.

Podczas losowania obecny był dyrektor szkoły Krzysztof Paradowski, który życzył uczestnikom turnieju wielu wspaniałych wrażeń, emocjonujących pojedynków na wysokim poziomie, oczywiście prowadzonych fair-play.