Zawodowa akcja w Zespole Szkół w Teresinie

13-09-2022 13:18

Teresin to obok Strzelc Opolskich pierwsze z sześciu miast, które odwiedziła ekipa ZMPD i Mercedes-Benz Trucks Polska w nowej odsłonie akcji promującej w szkołach zawód kierowca-mechanik. W piątek, 9 września br. przedstawicieli ZMPD i Mercedes-Benz Trucks Polska gościł Zespół Szkół im. Kard. Wyszyńskiego.

W roli gospodarza doskonale zaprezentował się dyrektor Krzysztof Paradowski, który przywitał blisko 60-osobową grupę uczniów oraz pokrótce przedstawił scenariusz całego wydarzenia. Zrzeszenie było reprezentowane przez rzecznik prasową ZMPD, dyrektor Departamentu Władz Statutowych, Strategii i Komunikacji ZMPD Annę Rybicką, która zaprezentowała branżę międzynarodowego transportu drogowego. Z kolei o pracy zawodowego kierowcy opowiedział Adrian „Trucker Packer” Poździej, okraszając swoje wystąpienie licznymi anegdotami z trasy.

Uczniowie zadawali wiele pytań, później natomiast mieli wyjątkową okazję do wspólnych zdjęć, zdobycia autografu i dalszych rozmów z głównym bohaterem wydarzenia, a także poznania kabiny Actrosa L. Zaplanowane na dwie godziny spotkanie przeciągnęło się o kolejne 60 minut.

- Jesteśmy bardzo  zadowoleni z przebiegu wydarzenia. Motywujące jest, jak wspaniale reaguje młodzież, która wykazuje duże zainteresowanie nie tylko tym, co tu się dzieje, ale również pracą w zawodzie kierowca-mechanik. Jako szkoła jesteśmy nastawieni na bardzo praktyczne kształcenie zawodowe, bo doskonale zdajemy sobie sprawę, jak bardzo na rynku pracy potrzebny jest młody człowiek z odpowiednimi kwalifikacjami i umiejętnościami praktycznymi. My staramy się to naszym uczniom zapewnić, po to są też właśnie takie akcje. Efektywna nauka nie opiera się przecież wyłącznie na lekcji w klasie – mówił podczas wydarzenia dyrektor Krzysztof Paradowski.

Rzeczywiście, uczniowie przeprowadzili wiele rozmów na tematy związane z przyszłą  pracą zawodową. Na zakończenie spotkania dostali od organizatorów miłe upominki. – Bardzo fajna akcja, sporo dziś się dowiedzieliśmy na temat naszego zawodu, również to, jakie kryje niespodzianki i tajemnice. Dzięki takim spotkaniom jestem pewien, że swoją przyszłość chcę związać z motoryzacją, jestem też zadowolony, że wybrałem naukę w Zespole Szkół w Teresinie – mówił jeden z uczniów, aktywnie biorących udział w promocyjnej akcji na terenie szkoły przy alei XX-lecia. Czekamy zatem na kolejne podobne eventy promujące zawody w teresińskiej szkole. Jak widać, warto!

Opr. ZMPD/DWSK/PG/ZST